Ресвератролот што се наоѓа во црвеното вино помага во заздравувањето на раните, во борбата против воспаленија и штити од губење на слухот што погодува повеќе од половината луѓе постари од 60 години.

Read more...

Сите сакаме да имаме идеален и секси задник, што во превод значи цврст задник.

Read more...

Јадењето за двајца е големо задоволство но истовремено и голема одговорност, особено ако се земат во предвид различните информации во врска со тоа што треба а што не треба да се јаде во текот на бременоста.

Read more...

„Парче леб премачкано со свинска маст и црвен пипер е многу поздрава храна отколку млечните чоколади, вели за српскиот Блиц“, докторот Недељко Радловиќ, педијатар во Универзитетската детска клиника.

Read more...

Ѓумбирот се смета за лек за многу болести. Тој поседува способности за чистење на организмот од скоро сите отрови на кои сме изложени преку храната, алкохолот, хемикалиите и зрачењето.

Read more...

Циметот е зачин кој покрај тоа што го прочистува лицето, ја поттикнува циркулацијата и ја обновива кожата, тој е и одличнен за борба бротив акни и лошиот здив, а добар пријател е и на косата и убавите усни. Прочитајте како тој делува.

Read more...

Сите сакаме да имаме убава и чиста кожа, но за жал многу девојки и жени се соочуваат со големи проблеми во постигнувањето на саканиот изглед.

Read more...

Медот се употребува во третманите за разубавување и негување од дамнешни времиња.

Read more...

Цитроните се познати антиоксиданси и имаат силно антибактериско дејство. Богати се со витамини А, Б, Д, Е и првенствено витамин Ц, како и со минерали – калциум, фосфор, магнезиум, манган, цинк, бакар и железо.

Read more...

Танцувањето несомнено е еден од најинтересните и најзабавните начини за слабеење.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?