autizam

Високата телесна температура во бременоста е поврзана со 34% зголемен ризик за развивање аутизам кај децата.

Read more...

odenje

Одењето е наједноставната физичка активност, но користите од одењето често знаат да бидат потценувани.

Read more...

son

Можеби никогаш не сте размислувале за тоа, но одредени намирници имаат дејство на вас: Или ве будат, или ве успиваат.

Read more...

Благодарение на овој чудесен пијалок многу жени успеваат да го намалат обемот на половината и за 1 сантиметар дневно.

Read more...

Оревите не чуваат од седата коса, а јајцата ја зголемуваат флексибилноста на косата. Прочитајте каква храна треба да јадете ако сакате да имате убава и здрава коса.

Read more...

Колку пати досега сте очајувале затоа што не можевте да се решите од салото на вашиот стомак, а немате сила да пробате нешто ново.

Read more...

На интернет кружи рецепт за тоник кој го прочистува организмот и делува како силен природен антибиотик кој ги убива сите несакани бактерии, вируси и габи во телото. Сите кои го пробале го потврдуваат неговото силно дејство.

Read more...

jod

Хроничниот недостаток на минерали, кој најчесто се случува во летниот период, може да предизвика појава на главоболка, умор и бројни други здравствени проблеми.

Read more...

ginger

Кога станува збор за здравјето, ѓумбирот е намирница без конкуренција, а еве и кои придобивки ги нуди за вашиот организам.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?