Ако чувствувате тегоби и стрес, и не сте расположени, обидете се со помош на добра музика да го вратите вашето добро расположение.

Read more...

Во последно време се повеќе и повеќе се зборува за овој вид на депилација, иако се уште многу девојки се срамат да зборуваат отворено за неа.

Read more...

Сите знаеме дека секоја вечер пред да одиме во кревет едноставно МОРА да ја отстраниме шминката.

Read more...

Депилацијата со помош на конец е многу интересна техника за отстранување на несаканите влакненца од лицето која стана хит во целиот свет, посебно помеѓу славните девојки.

Read more...

Отстранувањето на несаканите влакненца е навистина досадна работа, посебно поради тоа што мора често да се повторува, без разлика дали дома или во козметички салон.

Read more...

Фластерите кои се продаваат во продавниците и аптеките можат да се покажат како ефикасни во борбата против митесерите, но можат да бидат и значителен трошок, посебно ако ги употребувате често.

Read more...

Дали можете да замислите ден без кофеин? Обидете се бидејќи тоа ќе биде денот кога вашиот организам ќе се роди повторно!

Read more...

Водата е нашиот најдобар сојузник во губењето на килограмите.

Read more...

Оваа смеса се прави од рен, мед и лимон и е совршен за губење на вишокот килограми и масните наслаги на стомакот.

Read more...

Ова лето имаше многу сончеви денови и повеќето луѓе ’фатија’ убава боја. Ако сакате вашиот тен што е можно подолго да остане бронзен, следете ги овие совети.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue – Вашиот избор за свадба од соништата
Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...
BEST WESTERN Hotel Turist e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. ...
Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...