magna

Оваа диета е осмислена од страна на докторката Келијан Петручи, која лечи многу познати холивудски ѕвезди, а оние кои ја пробале велат дека е одлична.

Read more...

Во својата книга д-р Манер тврди дека стапката на излекување е повисока од 90 отсто, а исто така и објавува листа на храна богата со овој важен витамин.

Read more...

Меѓу најчестите причини за зголеменото ниво на холестерол во крвта се нездравата исхрана и дебелината, но нема место за паника бидејќи за овој здравствен проблем постојат низа проверени решенија.

Read more...

Содата бикарбона го прави телото базно така што им ја доставува на клетките потребната количина на кислород.

Read more...

Добро е познато дека ѓумбирот поседува својства кои можат да ви помогнат да се ослободите од вишокот килограми. Свеж или во форма на зачин, пожелно е секогаш да го имате во кујната и редовно да го користите.

Read more...

Овој зачин можеби порано беше чуден и егзотичен, но денес воопшто не е тешко да го пронајдете на полиците во продавниците.

Read more...

За куркумата е докажано дека има силни анти-воспалителни својства.

Read more...

Ако сакате да се ослободите од наслагите на стомакот, ова е вистинскиот појадок за вас!

Read more...

Ако мака мачите со малите темни дамки на лицето, тогаш испробајте еден од овие три начини и отстранете ја хиперпигментацијата.

Read more...

Последиците можат да бидат навистина сериозни, дури и појава предвремена Алцхајмерова болест.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО