Денес ќе ви преставуваме еден едноставен природен рецепт со кој ќе го вратите природниот изглед на вашата кожа, бојата и волуменот на косата, а според оние кои веќе го користеле се подобрува и видот.

Read more...

Жените во Јапонија имаат специфичен тен како и облик на лицето, а кожата им блеска со порцеланска бистрина и убавина.

Read more...

Овој едноставен напиток своите волшебни својства ги должи на присуството на два скромни вида зеленчук и само едно овошје.

Read more...

Сезоната за грип и вирози се уште е во полн ек, а симптомите понекогаш можат да бидат и поприлично непријатни и болни.

Read more...

Сите знаеме што е сода бикарбона и сите ја имаме дома.

Read more...

Борбата со стриите е многу деликатен и сложен процес.

Read more...

Многу успешни жени ја практикуваат оваа навика која многу лесно може и вам да ви го промени животот на подобро.

Read more...

Нашиот организам трпи низа негативни влијанија од нападите на различни инфекции, болести, паразити, габи и сл., а една едноставна намирница со која можете да го прочистите организмот од овие штетни влијанија е кокосовото масло.

Read more...

Доколку имате проблем со шлајм во грлото или белите дробови фитотерапевтите препорачуваат лекување со лековити билки кои ќе го поттикнат исфрлувањето на шлајмот и ќе ја ублажат кашлицата.

Read more...

Депресијата за срцето е подеднакво опасна како и дебелината и високиот крвен притисок, се вели воедно ново германско истражување.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Во непосредна близина на најатракивните градски знаменитости хотел ЕПИНАЛ е идеално лоциран во центарот на Битола. ...
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Хотелот располага со два ресторани, бесплатен интернет и рецепција која работи 24 часа. ...