Едно неодамнешно истражување покажа дека куминот, кој од многу одамна се користи како лек и зачин, може многу да помогне во борбата против вишокот килограми.

Read more...

Оваа напивка е многу делотворна за лекување на кашлицата кај децата и зајакнување на имунитетот. Најмногу ќе им користи на децата кои често кашлаат и кај кои се слуша звук на „свирење“ од белите дробови.

Read more...

Влакната на лицето и телото се познат непријател на секоја жена.

Read more...

Актерката Амина Беговиќ која победи сериозни заболувања како дискус хернија и пореметување на тироидната жлезда вели дека здравјето и виталноста ги должи на две работи - мед и кантарион.

Read more...

Колоректалниот карцином е една од најраспространетите форми на рак кај мажите и жените, но и покрај тоа што постојат многу природни лекови за спречување на оваа болест, здравствените власти и понатаму тврдат дека не постојат доволно докази за поткрепа на таквите тврдења.

Read more...

Една од најчестите причини за појава на груби и испукани петици е сувата кожа.

Read more...

Луѓето кои утрото веднаш по будењето палат цигара имаат значајно поголем ризик од неколку опасни и смртоносни болести.

Read more...

На научниците им е многу тешко да ја класифицираат оваа намирница и во групата на неканцерогени и во групата на канцерогени, но кога таа се наоѓа во оваа состојба е дефинитивно многу опасна.

Read more...

Денес ќе ви преставуваме еден едноставен природен рецепт со кој ќе го вратите природниот изглед на вашата кожа, бојата и волуменот на косата, а според оние кои веќе го користеле се подобрува и видот.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Duvet (Центар) Хотелот се наоѓа во центарот на градот буквално минути пешачење од плоштадот. ...
Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...
Лоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува. ...
Ексклузивен ресторан и винотека, единствени по својот изглед и понуда. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...