Време е да ги исчистите вашите пори!

 mleko

Време е да ги исчистите вашите пори! Тоа може многу лесно да го направите со помош на само две состојки кои ги имате во кујната, млеко и желатин. По една супена лажица од двете намирници ставете во чаша, изматете и ставете во микробранова печка на 20 секунди. Почекајте смесата да се олади, а потоа со четкичка која повеќе не ја користите, нанесете на саканата област на лицето. Почекајте да се исуши десетина минути, а потоа едноставно излупете ја од лицето. Смесата ќе ја собере целата нечистотија и вишокот маснотија од вашите пори.

 

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?