Почнува сезоната на смоквите која љубителите одамна ја чекаа.

smokva

Почнува сезоната на смоквите која љубителите одамна ја чекаа. Тие се богати со антиоксиданси и нивната нтиоксидативна вредности се споредува со онаа на јаболките. Така, со конзумација на смокви може да се зашититите од многу болести. Освен тоа свежото овошје содржи адекватно ниво на витамини, особено витамин А, Е и К. Смоквите заштитуваат од рак, дијабетес, дегенеративни болести и инфекции.

smokva

Одличини се за заштита на кожата, а мажите треба да ја конзумираат за добро здравје на простатата. Па, не двоумете се и посегнте по ова слатко и доста корисно овошје!

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?