Киселото млеко има моќ да направи совршен баланс во вашето тело.

 mleko

Киселото млеко има моќ да направи совршен баланс во вашето тело. Тој ги зајакнува коските, а исто така е и погоден за намалување на симптомите предизвикани од стрес и депресија. Редовната консумација го намалува крвниот притисок, а поради тоа што е одличен извор на протини, се препорачува да се јаде после тренинг. Протеините обезбеуваат раст на мускулите и го стабилизираат нивото на инсулин во крвта. Уште една благодет е и тоа што киселото млеко ја спречува појавата на кариес и ја отстранува непријатната миризба од усната шуплина.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?