Ако мачите мака со вишокот килограми, овој чај може да ви помогне во тоа.

chaj

Ако мачите мака со вишокот килограми, овој чај може да ви помогне во тоа. Нажалост, лоша вест е дека самиот напиток не може да ги стопи вишокот килограми, туку морате истовремено да вежбате и да водите сметка за исхраната, за резултатите да бидат во склоп со вашите очекувања. За припрема на овој чај ви се потребни три ловорови листа, половина лажица цимет во прав и зелен чај.

chaj

Ставете 800 милилитри вода да зоврие. Отстранете го тенџерето од оган, додајте ги листовите од ловор, циметот и зелениот чај, оставете да постои 15 минути, а потоа процедете. Оваа напивка пијте ја наутро, на празен желудник, а потоа една чаша после појадокот, а третата пред спиење.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?