ban2

Сода бикарбона и зелен чај за подобар метаболизам

Овој пијалак ќе го забрза метаболизмот и на тој начин ќе помогне во намалувањето на телесната тежина. Примарните соединенија содржани во зелениот чај, како што катехин, кофеин и теанин, докажано ги согоруваат телесните масти, додека со додавањето на сода бикарбона се овозможува губење на вишокот на масно ткиво, бидејќи во кисела средина тоа не може добро да согори. Пијалакот се подготвува така што 1/4 лажичка сода бикарбона се додава шолја на веќе подготвен зелен чај, и се пие барем еднаш на ден.

Потопете ги стапалата во млеко и сода бикарбона – ќе добиете фантастичен резултат >>

Сода бикарбона за болести на желудникот

Гастроезофагеална рефлуксна болест (ГЕРБ) е болест на дигестивниот систем, предизвикана од враќање на содржината на желудникот во хранопроводот, а содата е одлична за лекување на овој проблем. Измешајте 1/4 лажичка сода бикарбона со 2 лажици јаболков оцет во чаша вода. Пијте по потреба.

Додадете малку сода бикарбона во шампонот. Резултатот ќе ве воодушеви >>

Извор: BastaBalkana.com

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?