FaceBook  Twitter  

Со овој крајно едноставен пилинг од само две состојки можете многу да си помогнете и конечно да им кажете збогум на несаканите стрии!

А најдобро од се е тоа што овие состојки ги имате дома!

Потребни ви се само мелено кафе и масло од маслинки. Додека кафето ја стимулира циркулацијата и помага во регенерацијата на ќелиите, воедно и поради пилингот и поради затегнување на кожата, ова масло и ја храни кожата, ја хидрира и што е најважно од се’ е да допре до подлабоките слоеви на вашата кожата кои се недостапни на другите масла.

Постапката е следна:

Пред се, треба добро да ја исчистите кожата. Кога ќе го направите тоа, подгответе го кафе така што ќе додадете многу малку топла вода, само толку колку да ги навлажните зрнцата. Потоа измешајте масло и кафе додека не добиете смеса која личи на паста. Откако ќе го направите тоа, пастата нежно втријте ја на сите делови од телото каде имате стрии.

Трлајте нежно околу пет минути.

Откако ќе ги прикриете сите делови од телото кои се со стрии, оставете ја пастата да отстои околу 20 минути. Потоа земете влажна и нежна крпа и избришете ја пастата. На крајот нанесете некое хранливо млеко за тело.

Тоа е тоа! По неколку недели постојано користење, стриите ќе исчезнат

Извор: skinnyms.com

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од Охридското Езеро. ...
Матка е прекрасен локалитет, споменик на природата и културата. Се наоѓа недалекѕ од Скопје. ...
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...