Со овој крајно едноставен пилинг од само две состојки можете многу да си помогнете и конечно да им кажете збогум на несаканите стрии!

А најдобро од се е тоа што овие состојки ги имате дома!

Потребни ви се само мелено кафе и масло од маслинки. Додека кафето ја стимулира циркулацијата и помага во регенерацијата на ќелиите, воедно и поради пилингот и поради затегнување на кожата, ова масло и ја храни кожата, ја хидрира и што е најважно од се’ е да допре до подлабоките слоеви на вашата кожата кои се недостапни на другите масла.

Постапката е следна:

Пред се, треба добро да ја исчистите кожата. Кога ќе го направите тоа, подгответе го кафе така што ќе додадете многу малку топла вода, само толку колку да ги навлажните зрнцата. Потоа измешајте масло и кафе додека не добиете смеса која личи на паста. Откако ќе го направите тоа, пастата нежно втријте ја на сите делови од телото каде имате стрии.

Трлајте нежно околу пет минути.

Откако ќе ги прикриете сите делови од телото кои се со стрии, оставете ја пастата да отстои околу 20 минути. Потоа земете влажна и нежна крпа и избришете ја пастата. На крајот нанесете некое хранливо млеко за тело.

Тоа е тоа! По неколку недели постојано користење, стриите ќе исчезнат

Извор: skinnyms.com

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?