FaceBook  Twitter  

Не се ретки претставничките на понежниот пол кои имаат проблеми со вишок влакненца како на останатите делови од телото, така и на лицето

Но, се чини дека постои природно решение да се ослободите од нив еднаш засекогаш, а потребни ви се само три состојки.

СОСТОЈКИ:

- Лажица овесна каша
- Лажица мед
- Две лажици сок од лимон

Премини на следната страна >>

ПОДГОТОВКА:

Измешајте ги состојките додека не добиете компактна смеса, која потоа ќе ја нанесете на делот каде сакате да ги отстранете влакненцата и оставете да отстои 15 минути. Исплакнете со топла вода и ставете крема. Повторете го третманот два до три пати неделно и за еден месец иритирачките влакненца ќе станат минато.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Место кое зближува, кој еднаш кој дошол сигурно ќе се врати.
Ова е модерен, луксузен и удобен хотел, на само пет минути одење од центарот на Скопје. ...
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Единствен клуб ресторан во Скопје.
Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...