Овој пијалок за детоксикација ќе ви помогне за закрепнување и ревитализација на целокупниот организам, така што ќе се чувствувате многу подобро и ќе имате повеќе елан и енергија, а неговата клучна состојка е ѓумбирот.

Со овој рецепт ќе добиете количина која е доволна за еден месец и затоа треба да се чува замрзната.
Состојки:

- 2,5 зелени лути пиперки, исечкани на парчиња
- 3,5 лажички изрендан ѓумбир
- Кора од два големи портокали
- 3 лажички алги во прав
- 450ml сок од бозел

Подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека убаво не се соединат.

Премини на следната страна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?