За овој напиток ви се потребни 1 врзоп листови од спанаќ и 2-3 dl кисело млеко.

Подготовка: најдобро е да изберете млад и свеж спанаќ. Исчистете ги листовите од рачките и убаво измијте ги. Ставете ги во блендер а потоа додадете 2 -3 dl кисело млеко. Убаво изматете да добиете хомогена смеса.

Пијте по една чаша од овој напиток наутро и навечер. Набргу вашиот дигестивен систем ќе почне правилно да функционира и ќе се ослободите од проблемите со затворот.

Извор: Cure.ba

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?