FaceBook  Twitter  

За овој напиток ви се потребни 1 врзоп листови од спанаќ и 2-3 dl кисело млеко.

Подготовка: најдобро е да изберете млад и свеж спанаќ. Исчистете ги листовите од рачките и убаво измијте ги. Ставете ги во блендер а потоа додадете 2 -3 dl кисело млеко. Убаво изматете да добиете хомогена смеса.

Пијте по една чаша од овој напиток наутро и навечер. Набргу вашиот дигестивен систем ќе почне правилно да функционира и ќе се ослободите од проблемите со затворот.

Извор: Cure.ba

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...