FaceBook  Twitter  

Ако често страдате од затвор и не сакате да консумирате јаки лаксативи кои имаат само привремено дејство, ви препорачуваме да пробате да го пиете овој напиток од само 2 состојки кој многу ќе ви помогне.

Многу луѓе страдаат од затвор кој се манифестира со ретки и тврди столици и потешкотии при празнењето на цревата. Затворот се јавува од различни причини, а најчесто поради промена на секојдневните навики (како патувања, слабо движење, преобилни оброци), земање на некои лекови (како седативи или лекови за киселини во желудникот), или болести како дијабетес, тумор, синдром на надразнето црево, мултиплекс склероза, а често се јавува и во текот на бременоста. Toj е непријатен сам по себе, но може да предизвика и низа други заболувања како анални фисури, чир на ректумот и хемороиди. На овој начин се создава еден магичен круг поради кој состојбата постојано се влошува. Mоже да се јави повремено или да стане хроничен проблем доколку трае подолго од 6 недели. Затворот често е проследен со умор и малаксаност бидејќи организмот не може да се ослободи од штетните материи во цревата. Кога содржината бавно минува низ цревата, водата се впива во слузницата на цревата и столицата станува тврда.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Бистро барот Бела Куќа се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од широк сокак. ...
Новиот хотел „Сити 5“ се наоѓа спроти Католичката црква и новиот кружен тек. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Супер модерен ресторан за прослави направен за Ваше задоволство.