Водата е нашиот најдобар сојузник во губењето на килограмите.

Со внесување на доволна количина вода во организмот многу полесно ќе ги истопите масните наслаги и ќе ја изгубите несаканата тежина. Сите диети подразбираат консумирање на поголеми количини вода, а просечната дневна потреба од вода е околу 2 литри, односно околу 8 чаши вода. Сепак, ако сакате да извлечете максимум од водата и да ги зголемите шансите за слабеење, морате да ја земете во предвид својата конкретна тежина и да го прилагодите внесот на вода според неа. Во табелата подолу е дадено колку вода треба да испиете дневно во однос на тежината во килограми. На пример, ако имате 60 килограми, потребни ви се 2 литра вода, распоредени во 5-6 дози од по околу 3 dl во текот на денот.

Премини на следната страна >>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?