FaceBook  Twitter  

Водата е нашиот најдобар сојузник во губењето на килограмите.

Со внесување на доволна количина вода во организмот многу полесно ќе ги истопите масните наслаги и ќе ја изгубите несаканата тежина. Сите диети подразбираат консумирање на поголеми количини вода, а просечната дневна потреба од вода е околу 2 литри, односно околу 8 чаши вода. Сепак, ако сакате да извлечете максимум од водата и да ги зголемите шансите за слабеење, морате да ја земете во предвид својата конкретна тежина и да го прилагодите внесот на вода според неа. Во табелата подолу е дадено колку вода треба да испиете дневно во однос на тежината во килограми. На пример, ако имате 60 килограми, потребни ви се 2 литра вода, распоредени во 5-6 дози од по околу 3 dl во текот на денот.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...