Не само што е задолжителна состојка за многу вкусни јадења (или во поховано издание како мезе за мерак), туку може да направи и вистинско чудо кога се во прашање лечење на некои болести и здравствени проблеми!

Не само што е задолжителна состојка за многу вкусни јадења (или во поховано издание како мезе за мерак), туку може да направи и вистинско чудо кога се во прашање лечење на некои болести и здравствени проблеми!

Ова се два начини на кои можете да го искористите ефективно!

Против изгореници

Сигурно барем еднаш во животот сте се изгореле! Следниот пат кога ќе ви се случи тоа, пресечете парче кромид и ставете на изгореницата. Неговото природно антисептичко и седативно дејство, ќе го спречи појавувањето на инфекциите и лузните кои би можеле да се појават.

Против убоди од инсекти

Интензивниот мирис на кромидот го спречува убодите на малите немилосрдни и здодевни комарци. А во случај веќе да ве гризнале, ставете парче кромод на кожата и во голема мера ќе го спречите неподносливото чешање.

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?