FaceBook  Twitter  

Депилирањето со восок последниве години стана вообичаена практика, се отстрануваат влакната од целото тело. Ако сте почетник во оваа област, еве неколку работи што треба да ги знаете.

Зошто восок?

Ова е одлична алтернатива за бричење на влакненцата. Депилирањето со восок е наменето за сите возрасти, иако се препорачува да се започне со третманот на рана возраст, кога влакненцата се помеки и помалку болно за отстранување.

Восок или бричење?

Депилирањето со восок е подобро, бидејќи ги отстранува влакната од корен. Кога се бричите, го отсекувате само видливиот дел од влакното, па по неколку часа може да видитекако повторно почнува да расте. Депилирањето со восок затоа е и подолготрајно, а по некое време влакната дури и се разредуваат.

Подготовка за депилација

Ако мислите дека депилацијата ќе ве боли многу, еден час пред да го започнете третманот испијте апче против болки. Исто така, еден ден пред пред тоа не нанесувајте лосион или крема на телото. Ако правите депилација под пазувите, ставете дезодоранс без антипреспиранти бидејќи влакненцата полесно ќе се отстранат.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...