FaceBook  Twitter  

 

Ако сакате да го забрзате метаболизмот запомнете дека најдобро време за тоа е рано наутро, веднаш откако ќе се разбудите ...

Рецептот за слабеење од само три состојки предизвика глобално лудило, особено затоа што сé повеќе се оние кои го пробале и имаат само пофални зборови за оваа ефективна и сјајна комбинација.

Подгответе го, пијте го три пати дневно и ќе се уверите и самите!

Состојки: зелен чај, цимет и ловоров лист

Подготовка: Сварете 800 мл вода, тргнете ја од огнот, додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови листа и една рамна супена лажичка зелен чај. Поклопете и оставете 15 минути да отстои, а потоа процедете.

Примена: Кога е во прашање метаболизмот, важно е да знаете дека најдобро време за неговото забрзување е рано наутро, веднаш по будењето.
Тоа значи дека првата шолја од овој чај треба да ја испиете наутро на празен стомак. Втората шолја можете да ја испиете веднаш по појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Продолжете да читате и на следната страна »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...