Доколку во последно време често сте нерасположени и се чувствувате напнато, природата има одличен начин да се релаксирате...

Тајната на целерот се крие во изобилството магнезиум, калиум и калциум, кои заедно можат да влијаат врз ублажување на вашата напнатост. Освен тоа, целерот е нискокалорично растение коешто содржи висок процент течности, па многумина го сметаат за идеален сојузник во борбата против вишокот килограми.

Стеблото на целерот содржи дури 83 отсто вода и здрави количини влакна. Комбинацијата од калиум и натриум, кои се наоѓаат во целерот, помага во регулирање на течностите во телото и го стимулира создавањето урина, а при тоа се отстрануваат отровите од телото, што оваа билка ја прави идеален диуретик.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?