Оваа смеса се прави од рен, мед и лимон и е совршен за губење на вишокот килограми и масните наслаги на стомакот.

Доколку имате проблеми со масните наслаги во пределот на стомакот, тогаш решението на руската физиотерапевка др. Иријна Стефановска е совршено за вас. Таа неодамна сподели рецепт за смеса од рен со која дневно можете да изгубите и до еден сантиметар во обемот на половината.

„Благодарение на овој рецепт, според моите податоци, некои жени намалуваа по еден сантиметар дневно во обемот на струкот. Овој мелем ги ликвидира вишокот маснотии во организмот, го подобрува функционирањето на мозокот, памтењето, но и слухот и видот“, вели руската физиотерапевтка др. Стефановска.

Главните состојки во оваа смеса се ренот, медот и лимонот.

Ренот го прочистува организмот, го подобрува метаболизмот, го намалува заморот, поттикнува создавање и развивање на добрите бактерии во цревата, а ги уништува бактериите кои предизвикуваат туберкулоза и салмонела.

За да ја направите оваа смеса потребни ви се 125 грама свеж рен, 3 непрскани лимони и 3 лажички мед (и медот и лимонот се одлични намирници и особено се корисни во сезоната на грип и настинки)

ПОДГОТОВКА

Ренот иситнете го со блендер, а од лимонот извадете ги семките па и него задно со кората измешајте го во блендерот. Потоа додадете три лажички мед и сето измешајте го добро со блендерот. Оваа смеса чувајте ја во затворен сад во фрижидер.

КАКО СЕ КОРИСТИ

Една лажичка од оваа смеса земајте по два пати дневно пред оброците. Користете го три недели и ќе видите дека резултатите ви се загарантирани.

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?