FaceBook  Twitter  

Новинарка од магазинот Пеги Фреј истакнува дека Французинките не ја откриваат тајната на нивниот добар изглед.

Таа воочила дека поголемиот дел од Французинките сметаат дека не смеат да се здебелат, а анкетите покажаа дека поголемиот дел од испитаничките сакаат да ослабат во просек по два килограми.

Диетите воопшто не им се непознати на жените во Франција, но, повторуваме, тие не сакаат да ги откријат своите диети.

Дебелите жени во оваа земја се сметаат за губитнички, па да се биде дебел во Франција е општествено неприфатливо.

Студентката Софија Томас од САД која неколку годин студираше во Франција, за тамошните стандарди го кажа следново:

„Од сите модни билборди, од сите страни беа пораките, па не можете да избегате од совршенството.“ Таа додава дека Французинките сакаат да бидат како Коко Шанел, жена која за нив е олицетворение на  гламурот и совршенството. Пониски стандарди од тоа едноставно не се прифатливи!

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...