Нашиот организам трпи низа негативни влијанија од нападите на различни инфекции, болести, паразити, габи и сл., а една едноставна намирница со која можете да го прочистите организмот од овие штетни влијанија е кокосовото масло.

Read more...

Доколку имате проблем со шлајм во грлото или белите дробови фитотерапевтите препорачуваат лекување со лековити билки кои ќе го поттикнат исфрлувањето на шлајмот и ќе ја ублажат кашлицата.

Read more...

Депресијата за срцето е подеднакво опасна како и дебелината и високиот крвен притисок, се вели воедно ново германско истражување.

Read more...

Иако се чини дека е безопасен откако ќе го преболите, херпесот засекогаш останува во човечкото тело откако еднаш ќе влезе.

Read more...

Настинката и грипот се меѓу најчестите заболувања на дишните органи, кои се јавуваат прилично често, кај некои луѓе и по неколку пати годишно.

Read more...

Со масажа и козметика не можеме да ја смениме градбата на нашето тело, но можеме да се погрижиме ткивото да биде затегнато и цврсто, што значително допринесува за убавина на телото.

Read more...

Доколку протестирате против вишокот килограми и сакате да се решите од нив, научниците советуваат дека ви е потребна само една лажичка мелен ким дневно.

Read more...

Правете ги овие едноставни вежби по една минута и за многу кратко време ќе се ослободите од несаканиот вишок на килограми.

Read more...

Живееме во динамично и стресно време и навистина е големо изненадување кога не се чувствувате растревожено, нервозно или кога не ве боли главата.

Read more...

Брзо и ефикасно слабеење без диета ... Звучи како неостварлив сон или како приказна за мали деца.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Единствен клуб ресторан во Скопје.
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Вкусете ги нашите специјалитети, напијте се чаша две и уживајте во ресторанот КАЈ ЕФТО. ...
Почуствувајте го единствениот амбиент за Вашите свадби, коктел забави, годишни и романтични вечери... ...