ban2

soveti

За правилно отстранување на шминката, потребно ви е вистинско средство за чистење лице и отстранување на шминката од очите.

Read more...

boja2

Нежните нијанси секогаш биле главен избор на невестите кога избирале шминка за тој посебен ден.

Read more...

praska

Сон на повеќето жени е еден мејкап изглед да може да го користат и преку денот и за ноќно излегување, за секој ден и за посебни прилики, кога се бледи или кога ќе поцрнат...

Read more...

Во продолжение ќе ви ги наведеме најважните нешта за една од најдобрите пријателки на секоја жена, а тоа е маскарата, и ќе ви ја претставиме една од најдобрите маскари на нашиот пазар.

Read more...

dnevno

Логично е дневната шминка да се разликува од онаа која често ја нанесувате за ноќните излегувања.

Read more...

rusinki

Кога некој ќе каже „Русинки“, повеќето луѓе помислуваат на убави жени.

Read more...

Пролетта е време кога треба да ја освежите вашата шминка со посветли бои.

Read more...

nos

Многу припаднички на понежниот пол сметаат дека носот им е премногу мал или голем, широк или тесен.

Read more...

Дали некогаш сте забележале како славните личности изгледаат поинаку со и без шминка?

Read more...

adel

Ви го прикажуваме ова видео кое содржи упатство како можете да постигнете изглед како пејачката Адел од спотот за нејзината песна „Hello“.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?