karimn

Црвениот кармин е универзален и со него никогаш не можете да погрешите.

Read more...

trikovi1

Убавината и негата се најважни работи речиси за секоја жена и никогаш не е доволно од новите совети и методи за разубавување.

Read more...

shminka

Доколку не сте тип на жена која сака да се шминка и по неколку часови, се брзате или немате трпение, тогаш ви предлагаме како да се нашминкате за само 6 минути.

Read more...

fotografiranje

Доколку припаѓате во групата на нефотогенични луѓе, тогаш не грижете се, не сте единствени.

Read more...

razubavuvanje

Неколку мали трикови може да ви помогнат да се разубавите и без скапи козметички третмани.

Read more...

maskara

Иако повеќето жени мислат дека нема ништо поедноставно од нанесувањето маскара, експертите за шминка советуваат и дека не е баш така лесно.

Read more...

pudra

Пудрите за сува кожа имаат специфични формули чија задача, помеѓу другото, е да ја негуваат и да ја хранат кожата.

Read more...

rumenilo

Пронаоѓањето совршена нијанса на руменило може да биде навистина тешка работа.

Read more...

bjuti

Погледнете колку вашата бјути рутина е добра за вашето здравје и решете се еднаш засекогаш од лошите навики.

Read more...

senka

Забележувате ли како после два часа вашата сенка за очи која внимателно сте ја нанесувале, веќе е размачкана и дека од неа не останало речиси ништо?

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?