dnevno

Логично е дневната шминка да се разликува од онаа која често ја нанесувате за ноќните излегувања.

Read more...

rusinki

Кога некој ќе каже „Русинки“, повеќето луѓе помислуваат на убави жени.

Read more...

Пролетта е време кога треба да ја освежите вашата шминка со посветли бои.

Read more...

nos

Многу припаднички на понежниот пол сметаат дека носот им е премногу мал или голем, широк или тесен.

Read more...

Дали некогаш сте забележале како славните личности изгледаат поинаку со и без шминка?

Read more...

adel

Ви го прикажуваме ова видео кое содржи упатство како можете да постигнете изглед како пејачката Адел од спотот за нејзината песна „Hello“.

Read more...

karimn

Црвениот кармин е универзален и со него никогаш не можете да погрешите.

Read more...

trikovi1

Убавината и негата се најважни работи речиси за секоја жена и никогаш не е доволно од новите совети и методи за разубавување.

Read more...

shminka

Доколку не сте тип на жена која сака да се шминка и по неколку часови, се брзате или немате трпение, тогаш ви предлагаме како да се нашминкате за само 6 минути.

Read more...

fotografiranje

Доколку припаѓате во групата на нефотогенични луѓе, тогаш не грижете се, не сте единствени.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?