soveti2

Веќе ви е познато дека веѓите се круна на вашите очи, а познатите ѕвезди наметнаа повремено да заборавите на отстранувањето на влакната и да посегнете по сенките и моливчињата за веѓи.

Read more...

domashen1

Обликот на своите усни не можете да го промените, освен ако не сакате да направите пластична операција.

Read more...

Сите девојки при нанесувањето на маскарата сакаат да добијат максимално раздвоени трепки, без грутки.

Read more...

Од кога се појави, Инстаграм е заслужен за настанокот на бројни интересни и необични трендови, особено кога е во прашање убавината.

Read more...

podbradok

Стареењето е нормален природен процес кој не можете да го избегнете, но можете да го одложите.

Read more...

soveti

За правилно отстранување на шминката, потребно ви е вистинско средство за чистење лице и отстранување на шминката од очите.

Read more...

boja2

Нежните нијанси секогаш биле главен избор на невестите кога избирале шминка за тој посебен ден.

Read more...

praska

Сон на повеќето жени е еден мејкап изглед да може да го користат и преку денот и за ноќно излегување, за секој ден и за посебни прилики, кога се бледи или кога ќе поцрнат...

Read more...

Во продолжение ќе ви ги наведеме најважните нешта за една од најдобрите пријателки на секоја жена, а тоа е маскарата, и ќе ви ја претставиме една од најдобрите маскари на нашиот пазар.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?