umorno

Никој не сака да слушне дека изгледа уморно.

Read more...

trepki

Зар постои жена која не сака долги, виткани трепки?

Read more...

2 umorno

Сите сакаат да изгледаат свежо и прекрасно, а во тоа често ви помага и шминката.

Read more...

1 ochi1

Доколку имате ситни очи и неопходна ви е вечерна шминка, послушајте ги советите на професионалните шминкери и ќе изгледате неодоливо!

Read more...

1 vegji

Кога станува збор за шминкањето, неизоставен дел се и веѓите кои се сметаат за круна на вашите очи.

Read more...

ajlajner

Блогерката Малија на Инстаграм го покажала својот трик со чијашто помош секогаш добива еднакви линии и на двете очи, а во тоа ѝ помага една ситница која секоја жена ја има во својот дом.

Read more...

1 nude2

Не е непознато дека монохроматскиот изглед е тренд кој веќе долго време е популарен, но најчесто се подразбира дека се однесува на модата, а не на шминката.

Read more...

rumenilo

Многу жени го избегнуваат ставањето руменило, кое пак е тајно оружје за прекрасен изглед.

Read more...

konec

Отстранувањето на влакната на веѓите со помош на конец е техника од Азија која станува сѐ повеќе популарна и многу експерти за шминкање го користат токму овој начин.

Read more...

trik1

Испробајте го овој едноставен трик и ќе бидете изненадени од резултатот.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?