Погледнете го ова одлично упатство во кое е дадено како да ја направите популарната шминка „Smoky eye“.

Read more...

Летните денови се совршени за да му се додворувате на некој богат фраер и притоа да се вљубите во згодниот џентламен што живее во вашето соседство.

Read more...

Eве што да направите денес кога е вашата убавина во прашање.. Послушајте ја Деми! :)

Read more...

Признатиот „мејк-ап“ артис Роберт Џонс ќе ви покаже како едноставно да ги нашминкате вашите очи и да изгледате убаво.

Read more...

Оваа година на Модната недела во Њујорк дизајнерите, стилистите и шминкерите завршија одлична работа – нивните манекенки изгледаа подобро од било кога до сега.

Read more...

Времето во оваа недела малку како да ги измешало лончињата, па наместо студени температури, (за што сите сме подготвени, нели?) деновиве слободно можеме да експериментираме со пролетните трендови.

Read more...

На премиерата на Мачка на вжештениот лимен покрив на Бродвеј, убавата Скарлет Јохансон се појави во секси црна комбинација на Dolce & Gabbana.

Read more...

Погледнете ги овие неколку девојки од неодамнешните MTV Europe Music Awardss 2012 што се одржаа претходниот месец во Германија.

Read more...

Кога ќе се спомне нејзиното има, најпрво што ви доаѓа на памет е: еден пар гради, задник, стегнато коњско опавче, кожни фустанчиња или тесни панталони, уште еден пар гради...

Read more...

Погледнете ги овие неколку екстремни шминки и фризури кои за момент треба да ве оттргнат од секојдневието и да ве внесат во светот на хоророт.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?