Топлите температури веќе земаат полн замав, а на тема убавина тоа за мене значи две нешта: лесна шминка и обраќање повеќе внимание на себе.

Read more...

Кога станува збор за шминка, а посебно за дневна шминка во топлиот период што следи, важи правилото „ што помалку, толку подобро“.

Read more...

Познатата хрватска шминкерка Дајана Пајкиќ ја откри тајната со која што ги истакнува цртите на шармантното лицето на Северина.

Read more...

Модната блогерка Азизе Демиши покрај тоа што воодушевува со фантастичните стилски избори, од неодамна почна да прави и видео туторијали за шминка.

Read more...

Без разлика дали се работи за дневна или вечерна шминка, природна или драматична, квалитетот на финалниот производ зависи од три главни фактори: добро познавање на типот на кожата и обликот на лицето, добро исчистена и ексфолирана кожа и квалитетна козметика.

Read more...

Прочитајте како да направите шминка со маслинесто зелени тонови која е погодна за секое време од денот.

Read more...

Погледнете ги најдобрите фризури и шминки на нашите и на светските ѕвезди за претходната недела, што ги избравме од социјалните мрежи.

Read more...

Погледнете ги овие 5 прекрасни и едноставни трикови за убавина кои што можеме да ги научиме од девојките што се појавија на доделувањето на Златнот глобус.

Read more...

Се подготвувате за најлудата ноќ во годината? Но, тоа што станува збор за најлудата ноќ, не значи дека вие треба да имате и „луда“ фризура, нели? Погледнете ги овие неколку фризури што ги одбравме за денес. Според нас, овие шминки и фризури се едни од најубавите..

Read more...

Модната икона и дизајнерка се појави на доделувањето на „Бамби“ наградите во Берлин со малку необична шминка на лицето.

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?