ban2

crven

Црвениот кармин ќе ве направи попривлечни и одлично ќе го краси вашето лице.

Read more...

Една од најчестите бјути грешки кои ги прават жените, е и претераното отстранување на влакната од веѓите.

Read more...

lice

Секоја девојка ќе се согласи дека вадењето шминка е најдосадниот момент од целиот процес.

Read more...

1 ochila

Денес ви издвојуваме неколку совети за шминкање, наменети за девојките кои носат очила.

Read more...

Кармините се главно оружје во козметиката чанта на секоја жена

Read more...

Времето се уште е доволно топло за голи нозе и сандали

Read more...

1 ochi

Несомнено е дека девојките со кафеави очи имаат посебен шарм.

Read more...

Време е за Bronzing Powder од Seventeen, бронзен тен и свиленкаста кожа!

Read more...

Единствениот кармин што ќе го обожава и вашето момче

Read more...

Без разлика дали станува збор за подочници, флеки или ситни брчки, вистинскиот коректор може да направи чуда од вашето лице.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?