magna

24

Што ако клучот за траењето на шминката не лежи во самата пудра, туку во нејзиното нанесување?

Read more...

Ако сте во потрага по квалитетна пудра, би сакале да ви ја претставиме течната пудра Wonderlight Serum Make-up од познатиот бренд за декоративна козметика Radiant Professional чија нежна кремаста текстура ќе ви обезбеди блескав тен со природен сјај.

Read more...

umorno

Никој не сака да слушне дека изгледа уморно.

Read more...

trepki

Зар постои жена која не сака долги, виткани трепки?

Read more...

2 umorno

Сите сакаат да изгледаат свежо и прекрасно, а во тоа често ви помага и шминката.

Read more...

1 ochi1

Доколку имате ситни очи и неопходна ви е вечерна шминка, послушајте ги советите на професионалните шминкери и ќе изгледате неодоливо!

Read more...

1 vegji

Кога станува збор за шминкањето, неизоставен дел се и веѓите кои се сметаат за круна на вашите очи.

Read more...

ajlajner

Блогерката Малија на Инстаграм го покажала својот трик со чијашто помош секогаш добива еднакви линии и на двете очи, а во тоа ѝ помага една ситница која секоја жена ја има во својот дом.

Read more...

1 nude2

Не е непознато дека монохроматскиот изглед е тренд кој веќе долго време е популарен, но најчесто се подразбира дека се однесува на модата, а не на шминката.

Read more...

rumenilo

Многу жени го избегнуваат ставањето руменило, кое пак е тајно оружје за прекрасен изглед.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com