magna

Без разлика дали се работи за дневна или вечерна шминка, природна или драматична, квалитетот на финалниот производ зависи од три главни фактори: добро познавање на типот на кожата и обликот на лицето, добро исчистена и ексфолирана кожа и квалитетна козметика.

Read more...

Прочитајте како да направите шминка со маслинесто зелени тонови која е погодна за секое време од денот.

Read more...

Погледнете ги најдобрите фризури и шминки на нашите и на светските ѕвезди за претходната недела, што ги избравме од социјалните мрежи.

Read more...

Погледнете ги овие 5 прекрасни и едноставни трикови за убавина кои што можеме да ги научиме од девојките што се појавија на доделувањето на Златнот глобус.

Read more...

Се подготвувате за најлудата ноќ во годината? Но, тоа што станува збор за најлудата ноќ, не значи дека вие треба да имате и „луда“ фризура, нели? Погледнете ги овие неколку фризури што ги одбравме за денес. Според нас, овие шминки и фризури се едни од најубавите..

Read more...

Модната икона и дизајнерка се појави на доделувањето на „Бамби“ наградите во Берлин со малку необична шминка на лицето.

Read more...

Погледнете ги овие потполни трансформации на Емина Јаховиќ, Сека Алексиќ и Катерина Ивановска со и без шминка.

Read more...

Шминката „зачадени очи“ (smokey eyes) е една од најпопуларните за оваа сезона, па доколку сакате да ја направите, еве ви неколку палети со чија помош многу полесно ќе го постигнете тоа.

Read more...

Овој видео туторијал ни открива како да ја направиме една од најпосакуваните шминки на денешницата „зачадени очи“.

Read more...

Погледнете ја оваа шминка која е инспирирана од ангелите на Викторија Сикрет и која можете да ја искористите за состанок со „пријателот“ или за некоја друга забава.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com