magna

1 utrinska1

Без разлика дали спаѓате во групата жени кои не се утрински типови, па наутро само набрзина се нашминкувате, или пак сте од оние кои ги обожаваат утринските ритуали па се будите еден час порано за да с подготвите, морате правилно да го подготвите вашето лице за нанесување шминка.

Read more...

Социјалните мрежи Инстаграм и Пинетерест се местата на кои се раѓаат најубавите, но и најчудните мејкап трендови.

Read more...

1 rumenilo

На четката останало премногу руменило, вие го нанесувате на лицето и кога ќе се погледнете во огледало ќе сфатите дека сте направиле грешка...

Read more...

Покрај костимите за капење, цветните фустани и сандалите, наши омилени летни производи без кои не можеме се и двените креми за заштита од сонце.

Read more...

ochila

Постојат неколку правила кои треба да ги следат жените кои носат очила.

Read more...

Пролетта е сезона кога доаѓаат многу модни трендови и новости од областа на разубавувањето.

Read more...

cvet

Техниката на шминкање, која совршено одговара на оваа сезона, е вистинска уметност.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com