Кои се омилените козметики производи на светските блогерки, а кои на нашите?

Кликни тука и порачај сет со шминки + тренди маица за само 1490 денари  >>

Сите знаеме дека Французинките имаат прекрасен стил, но и дека користат многу малку козметички производи кога е во прашање нивната убавина за кои знаеме речиси сé. Но што мислите како изгледа бјути рутината на Италијанките?

Или пак на нашите девојки?

Естетски гледано, стилот на Французинките ни е еден од омилените! Тие совршенството го бараат во едноставноста и изгледаат како да не вложуваат премногу труд во своите комбинации. За разлика од нив Италијанките се дотеруваат и речиси никогаш не оставаат ништо на случајноста, обожаваат да експериментираат со трендовите и облеката, а истото тоа можеме да го кажеме и за познатите ИТ девојки од Македонија кои според својот стил многу повеќе наликуваат на девојките од другата страна на Јадранското море. И тие како и Италијанките имаат свои омилени бјути производи, а во продолжение ќе ви откриеме некои од нив.

Кјара Ферагни

Ерика Болдрин

Една од најпознатите блогерки од Италија, Кјара Ферагни, го обожава карминот од брендот NARS. Ерика Болдрин пак ја издвои маската за подрачјето околу очите од брендот „Honest Hazel“, а и истакна дека користи кокосовото масло за нега на тело и лице.

Кликни тука и види ја цената на овој кармин >>

Од друга страна пак, нашата модна блогерка Дани Ѓурчиновска во последно време на сиот глас го фали карминот „Matte Lasting Lipstick“ од Seventeen, а истиот можеме да го видиме и кај блогерката Александра Азманова која стои зад модниот блог „ iamalekkpotter.com“. Покрај овој кармин кој воедно е и еден од нашите омилени кармини, Алекандра на својот блог и на Инстаграм постојано ги споделува и останатите нејзини омилени бјути производи, а во продолжение погледнете некои од нив.

Па кој е вашиот омилен бјути производ?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?