Шминкањето нема исти правила во лето и во зима.

 1 pudra

Шминкањето нема исти правила во лето и во зима. Зимата посебно треба да внимаваат оние кои имаат сува кожа, а шминкерите имаат корисни совети. Имено, во зима кожата дополнително се суши и го губи својот сјај. Уште кога ќе нанесете шминка, резултатите нема воопшто да бидат задоволувачки.

Едвард Круз носи супер решение и тоа во само два потега. Круз, како професионален и познат шминкер, советува во зима пудрата да ја нанесувате со помош на сунѓерче. Нежно нанесете пудра и некое хранливо масло за лице, и тоа само на местата кои се повеќе суви.

На ваков начин ќе постигнете блескав и свеж тен.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?