Време е за супер подароци!

Не знаеме за вас за нас ова е период од годината кој традиционално ни мириса на зима, снег, цимет, среќа и секако на мноооогу подароци. Токму затоа во соработка со брендот за декоративна козметика Seventen решивме секoј петок, се до Нова година, односно до Божиќ, читателите на Штипка редовно да ги изненадуваме со шминки од овој бренд. Изминатиов петок, на нашата официјална Фејсбук страна објавивме дека подаруваме течна пудра „Matt Plus Liquid Fondation“, а среќната добитничка ќе ја соопштиме на 08.12.2017 (петок) кога меѓу другото ќе истакнеме и која ќе биде следната шминка што ќа ја доделиме како подарок.

Предлог шминка со производите на овој бренд погледнете во видеото што следува, а ако сакате да го своите подарокот, посетете ја нашата Фејсбук страна.

MATT PLUSS LIQUID FOUNDATION

Течната мат пудра Matt Pluss Liquid Foundation од SEVENTEEN е совршен избор за комбинирана и мрсна кожа. Покривна, долготрајна, со мат ефект и не содржи парабени. Со неа ќе имате чувство на свежина на лицето во текот на целиот ден.

Начин на употреба: 

Се нанесува многу лесно и со неа ќе добиете совршен природен изглед кој ќе остане на вашето лице преку целиот ден.

 

види повеќе »

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?