Ако сакате визуелно очите да ви изгледаат покрупни а во исто време да имате заводлив поглед, тоа лесно може да се постигне со овие едноставни совети.

 pogled

Ако сакате визуелно очите да ви изгледаат покрупни а во исто време да имате заводлив поглед, тоа лесно може да се постигне со овие едноставни совети.

1. Прво навиткајте ги трепките со трепкач за да ви бидат понагласени. Потоа нанесете два слоја маскара и не заборавајте да ставите еден слој маскара на долните трепки.

2. За убави очи и заводливив поглед од суштинско значење е веѓите да ви бидат уредни и убави.

3. За прикривање на круговите окулу очите или подочниците треба да нанесете коректор. Одберете розова или праска боја.

4. На долниот очен капак нанесете бел молив.

5. Акцент на вашите очи сигурно ќе даде соодветна сенка за очи. Ако имате сини очи, нанесете сина, кафеава или виолетови нијанси на сенка. Ако вашите очи се кафеави тогаш нанесете сина, кафеава, зелена или беж боја. Ако вашите очи се зелени тогаш нанесете кафеава, златна, виолетова или праска боја. Правилен избор на бои на сенка е многу важен за целокупниот изглед на вашите очи.

Извор: sezafitnes.mk

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?