Еден од најпознатите кармини во Македонија

Кармините во „nude“ нијанса се меѓу најпопуларните за оваа сезона и секоја дама треба да ги има во својата козметичка чанта.

Една од најдобрите маскари на нашиот пазар со која многу лесно го постигнавме ефектот на вештачки трепки! (видео) 

Кармините во nude нијанси се хит како на социјалните мрежи, така и во најновите есенски модни едиторијали. Тие даваат природен, но истовремено и гламурозен изглед и токму затоа се совршен избор за сите дами кои сакаат да изгледаат суптилно, таинствено и женствено. Што се однесува до нас, нам еден од омилените кармини во оваа нијанса ни е „Matte Lasting Lipstick“ од „Seventeen“. Станува збор за кармин со долготраен мат ефект, во преку 50 модерни есенски нијанси, со заштитен фактор СПФ 15. Карминот е во елегантно сребрено пакување, не остава трага и збогатен е со масло од манго и јојоба за длабока хидратација и нега на усните, а можете да го најдете во Трговски.мк  и во сите поголеми парфимерии во Македонија.

види повеќе »

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?