Веѓите се круната на очите.

vegji

Веѓите се круната на очите. Но, за жал, жените не се секогаш во можност да ги одржуваат во совршена состојба. Причината за тоа е неквалитетната шминка, но и проблемите со здравјето. За да се поттикне регенерацијата на фоликулата на влакното, доволно е да користите едно едноставно домашно средство. Денес со вас го споделуваме овој сјаен рецепт за нега на веѓите. Ќе ви бидат потребни само две состојки: Маслиново масло и парче лимон.

Подготовка: 

Ставете го лимонот во една чаша и додајте 4-5 супени лажици маслиново масло. Поклопете со чинија и оставете да стои така пет дена. По тој период, секоја вечер со парчето лимон премачкувајте ги своите веѓи. Најдобро е да не се измивате и да оставате да делува преку ноќта. Постапката треба да ја повторувате во тек од 3-4 недели. Првите резултати ќе бидат забележани по првата недела.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?