Што ли сѐ може да се пронајде во женските козметички торбички?

Што ли сѐ може да се пронајде во женските козметички торбички?

Какви мрачни и уникатни тајни кријат тие? Маскара, руменило, сенки за очи, руж, сјај за усни, производи за депилирање, дневен и ноќен крем...

Но, зошто сета оваа колекција да не ја надополните со сина маскара? Одлучете се за мала промена кој дефинитивно ќе го освежи вашиот изглед. Никому нема да му биде јасно што сте промениле кај себе, а сепак вие ќе блескате.

1 sina1

The Stylist, Seventeen - наш предлог за маскара во боја

Оваа маскара посебно убаво ќе изгледа на кафеави очи и очи со боја на лешник. Одлично одговара со зачадени очи во земјени тонови. Небото и земјата заедно на вашите очи. Звучи неверојатно, зар не?

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?