Кармините се главно оружје во козметиката чанта на секоја жена

Новата сезона во бјути светот внесе нови трендови и потполно ја промени палетата. Се враќаат потемните нијанси како во нашите плакари, така и во козметичките чанти. И додека во плакарите ни се враќаат црната, сивата и раскошните нијанси на скапоцените камења, на нашите усни се враќаат темните нијанси на зрнестото овошје и класичната црвена боја.

Покрај секогаш присутната црвена боја, темно црвените нијанси се истакнуваат како тренд кој ќе биде клучен и оваа есен, а покрај него на тронот се и nude нијансите, како и чоколадните, кафеави кармини кои веќе го покорија бјути светот.

Не треба да ја заборавиме и розовата, но по прозрачните и силните нијанси кои беа хит во пролетната и летната сезона, оваа есен се враќаат потемните нијанси на розовата боја која можат да стојат убаво на секое дневно и вечерно издание.

Па, кликнете тука и погледнете кои се нашите омилени кармини за оваа сезона, но и најпопуларниот кармин на нашите ИТ девојки >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?