Секоја девојка ќе се согласи дека вадењето шминка е најдосадниот момент од целиот процес.

lice

Секоја девојка ќе се согласи дека вадењето шминка е најдосадниот момент од целиот процес. За таа цел многумина се служат со различни производи, а ние денес ви прикажуваме што можете да искористите за таа намена.

Гел за миење на лице

Ова е производ кој е дел од секојдневната нега на лицето, па е одличен и како одстранувач на шминка. Сепак, најдобро делува доколку шминката претходно ја имате симнато со некој препарат, а потоа остатоците темелно ќе ги отстраните со некој гел за миење на лице.

Двофазно средство за вадење на шминка

Овој тип на препарати со кои ја отстранувате шминката најчесто е наменет за вадење на шминка од очите, бидејќи маслата кои во себе ги содржат ваквите препарати ја негуваат областа околу очите која е доста нежна , а останатиот дел од лицето ќе го направат масно па потоа мора да употебите некој друг препарат,како тоник за лице или благ гел , со кои ќе ја отстраните дополнителната маснотија на лицето.

lice

Млеко за вадење шминка

Ова е еден од моите омилени препарати за вадење на шминка. Поради својата текстура, овој тип на производи се доста нежни со кожата и не само што темелно ја отстрануваат шминката од лицето, туку истовремено и ја негуваат кожата па таа е нежна и мека.

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?