Една од најчестите бјути грешки кои ги прават жените, е и претераното отстранување на влакната од веѓите.

 1 vegji

Една од најчестите бјути грешки кои ги прават жените, е и претераното отстранување на влакната од веѓите. Но, не очајувајте, доколку не можете да чекате повторно да пораснат, тогаш има решение за вас. Треба да купете тенок апликатор, молив и сенка за веѓи. Моливот и сенката за веѓи мора да бидат за една нијанса посветли од вашата природна боја на веѓи, а веѓите пред поправањето мора да бидат суви и чисти, без траги од крем или од пудра. Со моливот за очи исцртајте ги влакненцата и со нежни движења исполнете ја линијата на нацртаната форма. Земете коса четкичка и со сенката за веѓи нежно избојте ги веѓите, како природните така и нацртаните, за да ги изедначите. Потоа исчешлајте ги и ќе ги доведете во уредна форма.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?