Боите на залезот на летното сонце се неверојатни, а сега токму тие им служеле како инспирација на шминкерите ширум светот.

Боите на залезот на летното сонце се неверојатни, а сега токму тие им служеле како инспирација на шминкерите ширум светот.

leto1

„Sunset eyes“ на капаците на очите донесуваат величествен изглед. За да го постигнете треба да комбинирате две или повеќе нијанси на сенки кои потсетуваат на летното небо.

leto2

Зависно од вашиот тен, избирајте посветли или потемни нијанси, а бидејќи има широка палета на бои, лесно ќе можете да пронајдете што ви одговара. Овој топол тренд во шминкањето посебно добро ќе изгледа во текот на летото и кога сте исончани.a

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?