ban2

Веќе ви е познато дека веѓите се круна на вашите очи, а познатите ѕвезди наметнаа повремено да заборавите на отстранувањето на влакната и да посегнете по сенките и моливчињата за веѓи.

 

Веќе ви е познато дека веѓите се круна на вашите очи, а познатите ѕвезди наметнаа повремено да заборавите на отстранувањето на влакната и да посегнете по сенките и моливчињата за веѓи. Всушност, тие можат во целост да го изменат изгледот на вашето лице, па затоа треба да бидете особено внимателни.

Контрирањето е бјути тренд кој постои од поодамна и уште не е излезен од мода. Кога станува збор за контурирање на веѓите, сѐ што ви е потребно е сенка за веѓи во потемна и посветла нијанса и коса четка.

Како најлесно до совршени веѓи?

Најпрво е потребно да го исполните средниот дел на веѓите со темна нијанса со помош на четка, а потоа светлата нијанса да ја нанесете на двата краеви на веѓите, мешајќи ја со потемната нијанса. Ваквото пополнување на веѓите, за разлика од она кога користите само една нијанса, на вашето лице ќе му даде поприроден изглед.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?