Обликот на своите усни не можете да го промените, освен ако не сте решени да направите пластична операција (што не ви го препорачуваме).

 

Обликот на своите усни не можете да го промените, освен ако не сакате да направите пластична операција. Но, сепак постојат мали трикови и рецепти кои ви се достапни и со чијашто помош можете да направите мала „магија“. За овој рецепт потребно ви е:

- Мало шишенце масло од цимет и уште едно од витамин Е
- Мала пластична чаша

Маслото од цимет и витаминот Е измешате ги во однос 1:3. Загрејте ја содржината во микробранова околу десетина секунди.

Потоа протресете ја содржината за маслата да се измешаат. Ваквата смеса нанесете ја со прстот на вашите усни, на секои два часа, за да го постигнете посакуваниот резултат. Овој рецепт не смеете да го користите ако имате многу суви усни.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?