Паоло Балестерос може да изгледа како Марија Кери

Paolo1

Еден фан на Мараја Кери решил да ѝ оддаде почит на оваа пејачка, така што ќе се маскира во неа. Крајните резултати кои ги добива се фантастични. Имено, Паоло Балестерос е водител на едно филипинско шоу и е познат по неговата уметност со помош на шминката да се трансформира во која било позната личност, а овој пат решил тоа да биде Мараја Кери. 

Paolo

На фотографијата објавена на Инстаграм се гледа дека ги нагласил образите и очите, но ги истакнал и трепките, како што тоа го прави познатата пејачка, на усните ставил кармин кој Мараја го обожава. Изгледа дека Паоло е голем обожавател на оваа поп-ѕвезда, затоа што и пред неколку години повторно ја направил оваа трансформација

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?