ban2

Нови нијанси на карминот кој го обожаваме.

Longlasting Hydra Lipstick е еден од најдобрите хидратантни кармини на нашиот пазар овој пат инспириран од трендовите од 90-тите во бои со кои многу лесно можете да им се спротивставите на тмурните зимски денови. Карминот можете да го купите од интернет продавницата Trgovski.mk, но и во сите поголеми парфимерии и дрогерии во Македонија.

Ако сакате вниманието да биде насочено кон усните, обидете се очите да ви бидат дефинирани со туш во црна боја, со малку сенка и маскара со која ќе дадете должина и волумен, додека со изборот на нијансата на карминот ќе го создаде целиот изглед кој можете да го изберете во зависност од расположението. Карминот Longlasting Hydra Lipstick доаѓа во 28 совршени мат нијанси (сите нијанси можете да ги видите тука) кои не само што ви даваат прекрасна, кремаста, богата боја која е долготрајна туку и се грижат за вашите усни. Со својот едноставен, елегантен, издолжен и цилиндричен дизајн во црна боја овој кармин не изгледа како вашиот типичен кармин, затоа што не е. Лесно и рамномерно се нанесува, нуди висок степен на покриеност во комбинација со долготрајност, а истовремено во себе содржи путер од диво, тропско манго кое се грижи и ги негува вашите усни и го спречува нивното сушење. Токму и затоа овој кармин е одличен за овој период од годината кога температурите се ниски.

Трите најпопуларни нијанси од овој кармин можете да ги порачате тука, но и да ги видите во видеото на нашата позната блогерка Алек Потер >>

види повеќе »

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?