FaceBook  Twitter  

Стаз Линдес има 24 години и е гитаристка, фотографка, модел и жена со бројни таленти, но и новото лице за брендот Yves Saint Laurent Beauty.

Оваа лондончанка е ќерка на Хал Линдес, гитаристот на бендот Dire Straits. Беше забележана во една куглана во Санта Моника, а во моментот живее во Лос Анџелес. Таа е дел од женскиот бунтовнички бенд Paranoyds и очигледно дека музиката и тече низ вените, го дефинира нејзиниот стил и страст кон кожните јакни, винтиџ војната облека и мејк ап кој ги истакнува очите и усните. Таа е силна жена и совршен избор за амбасадорка на брендот Yves Saint Laurent Beauty. „Во средно школо го копирав стилот на француските актерки од 60-тите кои носеа облека со потписот на Saint Laurent. Од секогаш сум го сакала овој бренд, кој за мене преставува комбинација од младешка лежерност, провокација и луксуз. Токму затоа и сум возбудено од улогата на амбасадорка за YSL make up“ , открива оваа прекрасна млада дама.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Место кое зближува, кој еднаш кој дошол сигурно ќе се врати.
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...
Хотел Белви**** дел од Metropol Lake Resort
Новиот хотел „Сити 5“ се наоѓа спроти Католичката црква и новиот кружен тек. ...