Камената пудра е одличен додаток на секојдневниот мејк-ап.

Таа на лицето му дава беспрекорен изглед а нејзината цел е да го изедначи тонот на кожата и генерално да направи да изгледа поубаво. Камената пудра на обичниот му додаваат уште малку покриеност, мат изглед и трајност. Исто така оваа пудра е одлична за користење преку зимските месеци кога лежерните производи треба да се заменат со оние потешките, но никако не препорачуваме производи кои создаваат ефект на маска. Преку зимски месеци на вашата кожа треба да и ја обезбедите потребната влага бидејќи сувиот зрак од греењето и студениот надворешен воздух можат да ја исушат и да ја направат безживотна. Токму затоа добрата пудра не треба да остава чувство на тежина на вашето лице, без разлика каква кожа имате. Единствениот проблем е во тоа што од големиот избор на пазарот понекогаш навистина тешко можете да го изберете најдобриот производ. Ова се однесува и за пудрите кои се со одлична текстура, па за да не трагате самите низ дрогериите во потрага по вашата идеална камена пудра, ние во парфимерија Меркур пронајдовме супер производ за вас кој го прогласивме и за производ на месецот. Одличната формула на оваа камена пудра и дозволува на кожата да дише, лежерно се нанесува, покрива, а истовремено и ја негува кожата.

Silky Transparent Compact Powder by Seventeen

Станува збор за транспарентната камената пудра Natural Silky Transparent Compact Powder од познатиот козметички бренд SEVENTEEN која е со свиленкаста структура и дава природен, мат ефект на вашето лице. Пудрата ги ресорбира маснотиите од лицето и го прави да изгледа мазно и нежно. Содржи витамин Е и алое вера за екстра хидратација на лицето и има СПФ 15 за заштита од штетните сончеви зраци. Не содржи масла и парабени.

види повеќе »

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?