Коректорите се неопходни за совршена шминка

Коректорите се маст-хев кога се во прашање шминките и убавината, а кремастиот коректор за висока покриеност „High Coverage Creamy Concealer “ од Radiant Professional Makeup ни е еден од омилените кои можат да се најдат на нашиот пазар. Тој ги покрива ситните, но и покрупните недостатоци, а со добра подлога ќе направи вашиот тен да изгледа совршено. Токму затоа и важи за маст-хев производ за сечиј козметички несесер.

Достапен е во четири нијанси (01 Ivory, 02 Beige, 03 Rosy Beige, 04 Peach) така што лесно може да се пронајде производ што одговара за секој тип на кожа.

Што се однесува до тоа како се користи, не заборавајте дека за максимален резултат коректорот не треба да го нанесете со прстите, туку со четка со која убаво ќе ги „изнијансирате“ рабовите се додека бојата не стане потполно рамномерна. Според професионалните шминкери ако користете течна пудра или кремаста подлога коректорот треба да го нанесете после подлогата, но ако користите пудра во прав или камен, најпрво нанесете го коректорот. Исто така пред да нанесете коректор преку брчки секогаш најпрво нанесете прајмер (база за шминка), бидејќи во спротивно ако не го нанесете, како времето проаѓа, коректорот ќе навлегува во брчките и тие ќе почнат да се забележуваат и можат да бидат дури и повоочливи отколку без него.

High Coverage Creamy Concealer

Кажете им збогум на темните кругови под очите!

Коректорот High Coverage Creamy Concealer од асортиманот на Radiant Professional е со богата, креместа текстура без масла со које ќе добиете максимална покриеност, па дури и кога станува збор за најголеми подочници! Технолошки напреднатата формула е преполна со емолиенси и витамин Е, и многу мали количини се сосема доволни за своршен резултат додека го негувате чувствителното подрачјето околу очите. Неговите природни масла спречуваат бришење или навлегување во малите брчки на лицето во текот на денот.

Коректорот High Coverage Creamy Concealer не содржи парабени и можете да го користите пред или по нанесувањето на пудрата.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?